Bůh...

To jsou tři písmena, která jsou dost možná nejdiskutovanějším tématem všech dob. Tomáš... To je pět písmen, v tomhle případě vyjadřujících člověka, který se zajímal o techniku, vystudoval techniku, pracuje s technikou, a pro život a věci v něm tak potřebuje vždy nějaké logické zdůvodnění a jasné argumenty. A tento pravdivý příběh je o tom, jak se tihle dva potkali.

V patnácti letech jsem slyšel o Bohu poprvé. Do té doby pro mě byl svět dílem náhody, náboženství pohádka pro babičky v kostele, a Ježíš někdo, o kom se mi nechtělo mluvit. Ale právě jednoho dne jsem slyšel příběh z Bible o něčem, co se stalo a co se stane, a věci mi začaly zapadat do sebe. Přemýšlel jsem, hledal jsem, a zjistil jsem, že ty informace, které se o Bohu říkají, bude stát za to prozkoumat. A tak jsem začal chodit do církve a pochopil jsem, že Bůh je reálná postava, která stvořila tento svět a má s ním jasný záměr. A dávalo mi to smysl - při pohledu na dokonalost lidského těla, na planetu s přesnými poměry chemických látek pro podporu života, a hlavně při pohledu na věrohodnost toho, co je napsáno v Bibli.

Když mi bylo osmnáct, setkal jsem se s lidmi, na nichž bylo vidět, že se z víry v Boha dovedou hodně radovat. Bylo to na koncertě, kde jsem viděl něco opravdu zvláštního - upřímnost, vřelost, a radost ze slov, které byly součástí těch písní. Jedna žena tam zmínila svůj životní příběh, a mluvila i o chvílích, kdy jí umíral syn, a ona prožívala díky vztahu s Bohem pokoj. Poznal jsem, že život s Bohem je jako vztah s dobrým Pánem, který je zároveň i Přítelem. A hlavně jsem našel odpověď na základní otázky - kdo jsem, proč jsem tu, a kam jdu? A ty odpovědi stojí za to znát!