Několik let trpím nevyléčitelnou nemocí (Crohnova nemoc). Existuje jedna hodně drahá léčba (biologická léčba), na kterou je těžké se dostat. Když u mě před několika lety nemoc propukla, tak se hlásalo, že tahle léčba se dává jen lidem, kteří již vyzkoušeli všechny dostupné léky a nezabírají. Po cca 6 letech, kdy jsem už prodělala dvě operace a žádné léky my nezabírali a nastali další komplikace, se začalo zase říkat, že tahle léčba pomáhá hlavně těm, kterým to nově propukne, takže možnost, abych tuto léčbu dostala, byla skoro nulová.

V době kdy jsem začala chodit do církve jsem brala denně kolem 16 pilulek léků a to teprve v 30letech. Jedny léky byly nato co ničily ty druhé atd. Když v církvi zjistili, že mám nevyléčitelnou nemoc, tak se za mě modlili, protože věří v moc uzdravování. Já se tehdy moc necítila a nepřijímala jsem tyto modlitby, ale nevadilo mi, aby se za mě modlili. Po krátkém čase jsem začala růst ve víře a celé své zdraví jsem odevzdala v modlitbě Bohu. Hrozně se mi ulevilo a vnímala jsem, že ve správný čas si mě Bůh uzdraví, ať už zázrakem, který může učinit, nebo skrze lékaře.

Pak jednu neděli byli u nás doma pastor se svojí ženou a když odcházeli, tak jsme se modlili a pastorova žena se mimo jiné modlila za moje zdraví, ať mě Bůh uzdraví a oslaví se, ať už skrze lékaře či zázrak. Tuhle modlitbu jsem již přijímala zplna i já! Musím přiznat, že když mi druhý den volala sestřička od doktorky, že se ozvali z biologické léčby, že mám jít na konzultaci, tak jsem byla překvapená, jak rychle Bůh jedná. O léčbu jsme žádali už před nějakou dobou a nic, až najednou v ten den. Moje doktorka se mě snažila trochu připravit nato, že je to jen konzultace a že mi tu léčbu dát nemusí, protože jsou i horší případy a protože jsou již i výsledky o tom, že po tolika letech je již na tuto léčbu pozdě a ten kdo rozhoduje o přidělení, to nejspíše dá někomu, komu nemoc právě propukla a je dost těžké se na léčbu dostat, kvůli tomu, že je drahá.

Pan docent byl super a Bůh ještě lepší, protože jsem již rok na této léčbě, neberu žádné léky, které mi ničily organismus a moje nemoc se zklidnila. Jen Boží zásah a moc mě uzdravuje. Bůh je Bůh zázraků a mocných činů a já jsem Bohu za hodně vděčná.

"Neboť každý, kdo prosí, dostává, kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, tomu bude otevřeno." Matouš 7/8