• Osobní kontakt
mobil: + 420 739 600 007
e-mail: Balaz.Viktor@seznam.cz
SKYPE: balviki
Facebook: facebook.com/viktor.balaz
• pastor sboru AC Vyškov
• 1. zástupce biskupa
• ženatý s Lucií Balážovou, máme  tři  krásné děti – Katku  (1995) a Radima (2000) a nejmenší Sáru (2012)
• trochu více o našem manželství si můžete poslechnout v rozhovoru pro pořad TWR Fortepiano
• moje koníčky –  sport (florbal, fotbal,  tenis, squash, lyže),  rodinné výlety na jakákoliv zajímavá místa

JAK JSEM UVĚŘIL

     Moje první setkání s křesťanstvím bylo skrze nejlepšího kamaráda a spolužáka z gymnázia, když mi bylo 17 roků. Tehdy přišel s tím, že uvěřil v Boha a začal chodit do církve. Vůbec jsem nechápal, co mi říká. O křesťanství, víře a Bohu jsem nic nevěděl a nezajímal se o to.

Na gymnáziu jsme byli parta 10 kluků a holek, která spolu držela. Navenek jsme vypadali slušně – sportovali a učili se, ale rádi jsme vyrazili na diskotéku. I přes svědectví spolužáka o Bohu se v mém životě na gymnáziu nic nezměnilo. Během prvního ročníku studia na Vysoké škole ve Vyškově jsem více přemýšlel o smyslu života. V té době jsem už dlouho chodil s Luckou (mojí nynější manželkou) a kupodivu Bůh jednal i v jejím životě. Přijali jsme pozvání na bohoslužbu Křesťanského společenství v Čáslavi. Byli jsme příjemně překvapeni celkovou atmosférou, Bůh nás oslovil a mluvil do našeho života. Uvěřili jsme v Boha a zapojili se do církve. Můj život se výrazně změnil – změnily se moje hodnoty a postoje, přestal jsem chodit na diskotéky, pít alkohol, zlepšily se naše vztahy s rodiči.

     Moje rozhodování uvěřit trvalo 2 roky, ale od roku 1992 jdu za Bohem naplno. Bůh mně odpustil moje hříchy, změnil můj život, dal mi jistotu spasení a ukázal mi smysl života. Díky víře v Ježíše Krista je můj život naplněný pokojem, radostí a vím, kam směřuje. Jsem také rád, že Bůh je věrný a vždy jsem mohl prožívat jeho pomoc při studiu, práci a rodině. Od roku 1995 jsem byl pastorem při zaměstnání. Pracoval jsem jako voják z povolání (ekonom) v Hodoníně, Kroměříži a ve Vyškově.  V roce 2006 jsem přijal od Boha povolání opustit svoji vojenskou kariéru a pracovat na plno v církvi jako pastor sboru AC Vyškov.