Cyklus osmi setkání má tato témata:

  • Vybudovat pevné základy
  • Umění komunikace
  • Řešení konfliktů
  • Síla odpuštění
  • Rodiče a rodiče partnera
  • Dobrý sex
  • Láska v akci
  • Slavnostní závěrečná večeře
0
0
0
0

Komu je kurz určen?

Je pro každou manželskou dvojici, která chce spolupracovat a investovat do svého vztahu. Kurz je přínosný jak pro mladé manželství, ale i zkušené manžele žijící spolu již třeba 30 let.

Kurz je užitečný jak pro manželství bez problémů, pak pro ty, kteří mají potíže. Chceme vyvrátit dojem, že kurz je jen pro ty, kteří mají problémy. Chceme povzbudit každý manželský pár, aby investoval do svého vztahu a přišel na Manželské večery. Speciálně chceme povzbudit páry v prvních pěti letech manželství, aby přišly, protože věříme, že jim to pomůže vybudovat správné základy. Páry jsou vedeny k tomu, aby začaly komunikovat konstruktivně. Některé rozvedené nebo rozloučené páry použily kurz jako pokus vrátit se k sobě.

I když je kurz založen na křesťanských zásadách, je pro páry, které se považují za křesťany, i pro páry, které se za křesťany nepovažují. Kurz přinesl užitek mnoha dvojicím z obou skupin.

Jak kurz probíhá?

Kurz probíhá po osm večerů. Každé setkání začíná večeří, následuje promluva (základem je dataprojekce), po které mají manželé příležitost si spolu popovídat o tématu večera i o důležitých otázkách, na které ve spěchu všedního dne nezbývá čas. Mají na to dostatek místa a hraje přitom hudba, takže je nemůže nikdo tajně vyslechnout. Soukromí každého páru je respektováno, skupinová diskuse není součástí kurzu a o svém vztahu nemusí nikomu dalšímu nic říkat. Na konci večera účastníci dostanou domácí úkol, který mají udělat do příštího setkání. (Není známkován, ani kontrolován, je jen pro jejich potřebu). Každý večer využívá znalostí z předchozích večerů.

Kde a kdy bude kurz probíhat?

Cyklus všech 8 setkání bude probíhat v moderním a příjemném prostředí Křesťanského centra Vyškov, Lípová 2, vždy ve středu od 17.30 hodin s maximální délkou do 20.00 hodin. Začínáme 12. 2. 2020 a kurz bude probíhat každý týden až do 8. 4. 2020 (mimo týdne 17. - 21. 2., kdy budou jarní prázdniny).

Hlídání dětí? 

Pokud nemáte možnost vlastního hlídání, zabezpečujeme pro vás hlídání dětí přímo v Křesťanském centru v dětské místnosti (herně).

Kolik to stojí?

Kurzovné činí 1 000 Kč / pár za všech osm setkání, částku uhradíte hotově při prvním setkání. Součástí ceny jsou studijní brožury a občerstvení.

Plakátek Manželské večery 2020